fbpx

Müşterilerimizin birçoğunun modern evlerde yaşadıklarını ve hala yetersiz yalıtım belirtileri deneyimlediklerini görüyoruz. Evinizde yeterli yalıtım olup olmadığını nasıl anlarsınız?

1

Evde kendini rahat hissedememek

Yalıtım (izolasyon) evinizdeki sıcaklığı düzenlemeye yardımcı olur. Evinizde yeterli yalıtım olmadığında ısıtılmış veya soğutulmuş havayı bulunduğu yerde tutacak hiçbir şey yoktur. Sonuç yazın çok sıcak kışın ise çok soğuk havaya maruz kaldığınızdan dolayı sürekli olarak kendinizi rahatsız hissedersiniz.

2

Farklı odalarda farklı sıcaklık dereceleri

Evinizin yeterli yalıtıma sahip olmadığının bir başka işareti de, aynı katlarda dahi bulunsa bazen farklı odalarda farklı sıcaklıklar deneyimleyebilirsiniz. Bir odanın her zaman diğer odalardan daha soğuk veya daha sıcak olduğunu hissederseniz bu yalıtım ihtiyacınızın olduğu anlamına gelir. Eğer daha önce yalıtım yaptırdıysanız yalıtımınız yüksek ihtimalle çökmüş veya ek yerlerinden açılmış olabilir.

3

Yüksek enerji faturaları

Eğer eviniz yeterince yalıtılmamışsa, kalorifer veya klimanız muhtemelen evinizdeki sıcaklığı düzenlemek için sürekli çalışıyor demektir. Bu da pahalı bir şekilde ısıttığınız veya soğuttuğunuz havanın tavan, pencere ve duvarlardan kaçması için faturalarınıza bir servet ödediğiniz anlamına gelir.

4

Fareler ve böcekler

Klimalandırılmış havayı evin içinde tutmasının yanı sıra yalıtım böceklerin ve farelerin evinize girdiği küçük çatlakları da doldurur.

5

Donmuş borular ve buz sarkıtları

Soğuk kışların olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, yetersiz yalıtım her türlü ev sorununa yol açabilir. Donmuş borular patlayabilir ve su basmasına sebep olabilir. Çatınızda buz sarkıtları oluşabilir ve verdikleri hasarlar sızıntılara neden olabilir. Kaliteli bir yalıtım ile eviniz kışın en soğuk günlerinde bile sıcak ve güvende kalır. Yalıtımı eviniz için çok ihtiyaç duyulan bir mont olarak düşünebilirsiniz.

Evinizin yalıtımı zayıfsa ne yapabilirsiniz?

Evinize yalıtım yaptırabilirsiniz! Teknobor yalıtım tamamen doğal ve ek yersiz yapısıyla hem sağlıklı hemde en güçlü yalıtım malzemelerinden biridir. Uygulaması kısa olduğu gibi (çoğu zaman birkaç saat) uygulama bitiminden sonra kaşıntı ve koku yapmaz. Evinizi uygulama bitiminden itibaren huzurlu bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hemen arayın!