Teknobor duvar veya tavan içindeki titreşim rezonansını azaltır, sesi emer, sönümler ve susturur.

Teknobor, ev içerisinde oluşan sesleri azaltmak için idealdir. Havadaki seslerin evin içinde hareket ettiği boşlukları ve delikleri kapatmak için genişler. Duş alırken veya sifon çekerken gürültü çıkaran iç mekan tesisatının yanı sıra ev sinema sistemleri ya da oyun odalarından yükselecek sesleri susturur.

Teknobor bor katkılı yalıtım ayrıca otomobillerden, kamyonlardan ve rüzgardan kaynaklanan hava kaynaklı sesleri azaltır. Özellikle hava alanı ya da tren yolu yakınında yaşıyorsanız, Teknobor yalıtımın yaşam kalitenizi önemli ölçüde artıracağından emin olabilirsiniz.

Ses Yalıtım Testini İzleyin

Bizim için yalnızca binalar ve yapılar değil, insan sağlığı ve içinde yaşadığımız çevre de son derece önemli.

Konforlu

Teknobor yalıtım evinizi ve sizi çok daha konforlu hale getirerek radyant ısı değişimini azaltır.

Ekonomik

İstenmeyen ısı değişikliklerini önleyerek enerji harcamanızda %70'e varan tasarruflar sağlayabilirsiniz.

Doğal

Teknobor %85 oranında geri dönüştürülmüş gazete kağıdından üretilir ve doğada tekrar çözünebilir.

Sağlıklı

İnsan sağlığına veya evcil hayvanlara zarar ve sağlık riski teşkil edecek içerik barındırmaz.

Mükemmel akustik

Hava sızdırmayan yapısı ile Teknobor bor katkılı ses yalıtımı, eko ve yankıyı önleyerek akustik bir ortam yaratır. İnsan ya da müzik gibi en yaygın orta frekans sesleri kontrol etmede diğer yalıtım malzemelerine oranla 2 ila 3 kat daha iyi performans sağlar. Püskürtme yöntemiyle uygulanan Teknobor, çatı, zemin ve duvarlarda ses aktarımını azaltan ideal bir ses yalıtımı sağlar.

Uzun süreli performans

Doğal yapısı sebebiyle ömrü çok uzun olan Teknobor’un ısı, ses ve yangın yalıtım özellikleri zaman içerisinde değişime uğramaz. Düşük yoğunluklu diğer yalıtım malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma gibi sorunlar Teknobor'un yekpare yapısı ve uygulanma yönteminden dolayı yaşanmaz.

Üretimden gelen doğallık

Diğer yalıtım malzemelerine kıyasla, Teknobor'u üretmek için gereken enerji kullanımı önemli ölçüde daha azdır. Cam yünü elde etmek için gereken enerjinin %30’u, polistiren (strafor) elde etmek için gereken enerjinin de yalnızca %15’ine ihtiyaç duyar. Teknobor bor katkılı selüloz yalıtımı, karbondioksit emisyonunu azaltır ve enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar. En büyük farklarından biri ise birçok inşaat atığı doğa için bir problem haline gelirken, Teknobor bitki gübresinde işlenebildiği için tekrar çiçek açar!

%

Geri dönüştürülmüş kağıt

%

Doğal mineral

%

Geri dönüşüm oranı

Çevre için
en iyisi

Sınırlı kaynaklara sahip dünyamızda, üretilen enerjinin %50'si yaşadığımız binalarda tüketiliyor. Yalıtım, bu kaynaklardan tasarruf yolunda atabileceğimiz en değerli adımlardan biridir.

Daha sağlıklı

Teknobor bor katkılı selülozik yalıtım hava kirleticileri azaltır. Duvarlardaki hava akımı ve istenmeyen nem hareketini en aza indirerek dış kirleticilerin ve alerjenlerin binaya girmesini önler. Antibakteryel yapısı sayesinde alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumlarına izin vermez.

Sağlıklı bir ev ve iş ortamı için doğru yalıtımı seçmek çok önemlidir. Özellikle saman nezlesine, kirliliğe, küflenmeye ve hatta gürültü kirliliğine karşı duyarlı insanların bulunduğu ortamlarda hava kalitesi oldukça önemlidir.

 

Üç sorun
tek çözüm

Mükemmel akustik ve ses yalıtım özelliklerinin yanısıra Teknobor'un size sağladığı diğer faydaları da inceleyin.

Isı yalıtımı

Yoğunluğu nedeniyle Teknobor mükemmel gürültü önleme ve yutma (akustik) özelliğine sahiptir.

Yangın koruması

Teknobor, bor katkısı sayesinde yanma geciktirici özelliğe sahiptir. Evinizi yangından korurken acil bir durumda size hayati olabilecek ek süre yaratır.

Teknobor Avantajları

YÜKSEK VERİMLİLİK

Düşük ısı iletkenliği ve yoğun ek yersiz yapısı sayesinde Teknobor en verimli ısı yalıtımını sağlar. Kalıp yalıtımlar ile ulaşılması zor boşluklara nüfuz ederek istenmeyen hava akımlarının oluşmasına engel olur.

ISI, SES ve YANGIN YALITIMI BİR ARADA

Teknobor borlu yalıtım, üçlü çözümüyle ısı, ses ve yangın yalıtımına aynı anda cevap veren yalıtım ürünüdür. 

YANGIN GECİKTİRME

Teknobor, bor katkısı sayesinde yanma geciktirici özelliğe sahiptir. Evinizi yangından korurken acil bir durumda size hayati olabilecek ek süre yaratır. Yangın testi videomuza yangın yalıtımı sayfasından göz atabilirsiniz.

HER TÜRLÜ YÜZEYE UYGULANABİLİR

Teknobor çatı ve duvar yalıtımlarında alan seçmez. Ahşap, çelik, beton, alçıpan, osb, mdf vb. bütün yüzeylere uygulanabilir.

HIZLI UYGULAMA

Teknobor püskürtme sistemi sayesinde ulaşılması en zor bölgelere bile çok hızlı nüfus eder. Bu hızlı uygulama sayesinde uygulandığı binalar en kısa zamanda tekrar kullanıma hazır olur.    

UZUN SÜRELİ ETKİ

Isı geçirgenliği direnci olan "R" değeri bilinenin aksine birçok yalıtım türünde sabit değildir. Zaman içerisinde yaşanan çökme ve ek yerlerinden açılmalar sebebiyle yalıtım malzemelerinin "R" değerinde değişme olur. Teknobor'un en önemli özelliklerinden biri etkisinin uzun süre devam etmesidir. Düşük yoğunluklu diğer yalıtım malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma gibi sorunlar Teknobor'un yekpare yapısı ve uygulanma yönteminden dolayı yaşanmaz.

SAĞLIĞINIZ İÇİN EN İYİSİ

Teknobor içeriğinde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde barındırmaz. Antibakteryel yapısı sayesinde alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumlarına izin vermez. Rutubet oluşumlarına karşı dirençlidir.

ASBEST İÇERMEZ

Teknobor yalıtım endüstrisinde sıkça kullanılan ASBEST içermez.

Asbest tek başına akciğer kanseri gelişimi için 5 kat risk oluşturmakta iken, sigaranın tek başına oluşturduğu risk 10 kattır. Sigara ve asbest birlikteliği ise akciğer kanseri gelişimi riskini 50-90 kat artırmaktadır. Bununla birlikte, sigara veya diğer nedenlerle oluşan akciğer kanserlerinden ayırt edilemez.

DOĞA DOSTU YALITIM

%85 oranında geri dönüştürülmüş kağıttan oluşan Teknobor üretiminde diğer yalıtım ürünlerine kıyasla 5 kat daha az enerjiye ihtiyaç duyulur. Bu özellikleri onu yalıtım malzemeleri arasında açık ara en doğal yalıtım malzemesi yapmaktadır. Enerji tasarrufu sadece cebinizden değil doğal kaynaklardan da tasarruf anlamını taşımaktadır. Daha yeşil bir dünya için selülozik yalıtım iyi bir başlangıç olabilir.

MÜKEMMEL SES YALITIM PERFORMANSI

Teknobor, ev içerisinde oluşan sesleri azaltmak için idealdir. Havadaki seslerin evin içinde hareket ettiği boşlukları ve delikleri kapatmak için genişler. Duş alırken veya sifon çekerken gürültü çıkaran iç mekan tesisatının yanı sıra ev sinema sistemleri ya da oyun odalarından yükselecek sesleri susturur. Teknobor bor katkılı yalıtım ayrıca otomobillerden, kamyonlardan ve rüzgardan kaynaklanan hava kaynaklı sesleri azaltır. Özellikle havaalanı ya da tren yolu yakınında yaşıyorsanız, Teknobor yalıtımın yaşam kalitenizi önemli ölçüde artıracağından emin olabilirsiniz. Ses yalıtımı videomuza testimize ses yalıtımı sayfamızdan gözatabilirsiniz.

RUTUBETE KARŞI DİRENÇ

Teknobor ev için güvenli bor mineralleri ile işlendiğinden yangına (ve zararlılara!) karşı dayanıklıdır. Teknobor selüloz yalıtımı sadece evinizi daha sıcak tutmakla kalmaz aynı zamanda küf ve böcekleri evinizden uzak tutar. 

Bize ulaşın

Yalıtımla ilgili deneyimli temsilcilerimizle görüşüp daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Bu sayfayı ne kadar faydalı buldunuz?

Oy vermek için yıldıza tıklayınız!

Ortalama Oy 5 / 5. Oy sayısı: 3

Henüz oy kullanılmadı! Bu yazıyı ilk oylayan kişi olabilirsiniz..

Sayfamızı faydalı bulmanıza sevindik...

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

Bu sayfanın size faydalı olmamasına üzüldük.

Bu sayfayı geliştirmemize yardımcı olun!

Bize sayfayı geliştirebilmemiz için görüşlerinizi yazar mısınız?