Teknobor duvar veya tavan içindeki titreşim rezonansını azaltır, sesi emer, sönümler ve susturur.

Teknobor, ev içerisinde oluşan sesleri azaltmak için idealdir. Havadaki seslerin evin içinde hareket ettiği boşlukları ve delikleri kapatmak için genişler. Duş alırken veya sifon çekerken gürültü çıkaran iç mekan tesisatının yanı sıra ev sinema sistemleri ya da oyun odalarından yükselecek sesleri susturur.

Teknobor bor katkılı yalıtım ayrıca otomobillerden, kamyonlardan ve rüzgardan kaynaklanan hava kaynaklı sesleri azaltır. Özellikle hava alanı ya da tren yolu yakınında yaşıyorsanız, Teknobor yalıtımın yaşam kalitenizi önemli ölçüde artıracağından emin olabilirsiniz.

Ses Yalıtım Testini İzleyin

Bizim için yalnızca binalar ve yapılar değil, insan sağlığı ve içinde yaşadığımız çevre de son derece önemli.

Konforlu

Teknobor yalıtım yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirerek radyant ısı değişimini azaltır.

Ekonomik

İstenmeyen ısı değişikliklerini önleyerek enerji harcamanızda %50'ye varan tasarruflar sağlayabilirsiniz.

Doğal

Teknobor %85 oranında geri dönüştürülmüş gazete kağıdından üretilir ve doğada tekrar çözünebilir.

Sağlıklı

İnsan sağlığına veya evcil hayvanlara zarar ve sağlık riski teşkil edecek içerik barındırmaz.

Mükemmel akustik yalıtımı

Hava sızdırmayan yapısı ile Teknobor bor katkılı ses yalıtımı, eko ve yankıyı önleyerek akustik bir ortam yaratır. İnsan ya da müzik gibi en yaygın orta frekans sesleri kontrol etmede diğer yalıtım malzemelerine oranla 2 ila 3 kat daha iyi performans sağlar. Püskürtme yöntemiyle, yekpare olarak uygulanan Teknobor, çatı, zemin ve duvarlarda ses aktarımını azaltan ideal bir ses yalıtımı sağlar.

Uzun süreli performans

Doğal yapısı sebebiyle ömrü çok uzun olan Teknobor’un ısı, ses ve yangın yalıtım özellikleri zaman içerisinde değişime uğramaz. Düşük yoğunluklu diğer yalıtım malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma gibi sorunlar Teknobor'un yekpare yapısı ve uygulanma yönteminden dolayı yaşanmaz.

Üretimden gelen doğallık

Diğer yalıtım malzemelerine kıyasla, Teknobor'u üretmek için gereken enerji kullanımı önemli ölçüde daha azdır. Cam yünü elde etmek için gereken enerjinin %30’u, polistiren (strafor) elde etmek için gereken enerjinin ise yalnızca %15’ine ihtiyaç duyar. Teknobor bor katkılı selüloz yalıtımı, karbondioksit emisyonunu azaltır ve enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar. En büyük farklarından biri ise birçok inşaat atığı doğa için bir problem haline gelirken, Teknobor bitki gübresinde işlenebildiği için tekrar çiçek açar.

%

Geri dönüştürülmüş kağıt

%

Doğal mineral (bor)

%

Geri dönüşüm oranı

Çevre için
en iyisi

Sınırlı kaynaklara sahip dünyamızda, üretilen enerjinin %50'si yaşadığımız binalarda tüketiliyor. Yalıtım, bu kaynaklardan tasarruf yolunda atabileceğimiz en değerli adımlardan biridir.

Daha sağlıklı

Teknobor bor katkılı selülozik yalıtım hava kirleticileri azaltır. Duvarlardaki hava akımı ve istenmeyen nem hareketini en aza indirerek dış kirleticilerin ve alerjenlerin binaya girmesini önler. Antibakteryel yapısı sayesinde alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumlarına izin vermez.

Sağlıklı bir ev ve iş ortamı için doğru yalıtımı seçmek çok önemlidir. Özellikle saman nezlesine, kirliliğe, küflenmeye ve hatta gürültü kirliliğine karşı duyarlı insanların bulunduğu ortamlarda hava kalitesi oldukça önemlidir.

 

Üç sorun
tek çözüm

Mükemmel akustik ve ses yalıtım özelliklerinin yanısıra Teknobor'un size sağladığı diğer faydaları da inceleyin.

Isı yalıtımı

Püskürtme ve ek yersiz yapısı sayesinde heryere nüfuz ederek ısı ve ses köprüsü oluşumuna engel olur. Levha yalıtımlara oranla %30 daha iyi bir yalıtım sağlar.

Yangın koruması

Teknobor, bor katkısı sayesinde yanma geciktirici özelliğe sahiptir. Evinizi yangından korurken acil bir durumda size hayati olabilecek ek süre yaratır.

Teknobor Avantajları

Yüksek Yalıtım Verimliliği

Düşük ısı iletkenliği 0.039 W/mK (kuru form) ve ek yer barındırmayan püskürtme uygulama yöntemi sayesinde kalıp yalıtımlar ile ulaşılması zor boşluklara nüfuz ederek istenmeyen hava akımlarının oluşmasına engel olur. Teknoborun yekpare yapısı ısı ve ses köprüleri oluşmasını engelleyerek ek yeri barındıran geleneksel levha yalıtımlara oranla yalıtımda %30'a varan performans artışı sağlar.

Akustik Ses Yalıtım Performansı

Teknobor, ev içerisinde oluşan sesleri azaltmak için idealdir. Havadaki seslerin evin içinde hareket ettiği boşlukları ve delikleri kapatmak için genişler. Duş alırken veya sifon çekerken gürültü çıkaran iç mekan tesisatının yanı sıra ev sinema sistemleri ya da oyun odalarından yükselecek sesleri susturur.

Teknobor bor katkılı yalıtım ayrıca otomobillerden, kamyonlardan ve rüzgardan kaynaklanan hava kaynaklı sesleri de azaltır. Özellikle havaalanı ya da tren yolu yakınında yaşıyorsanız, Teknobor yalıtımın yaşam kalitenizi önemli ölçüde artıracağından emin olabilirsiniz. Ses yalıtımı videomuza testimize ses yalıtımı sayfamızdan göz atabilirsiniz.

Isı, Ses ve Yangın Yalıtımı Bir Arada

Teknobor bor katkılı selüloz yünü ısı, ses ve yangın yalıtımına aynı anda cevap veren yalıtım ürünüdür. Ek yersiz yapısı sayesinde mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlayan Teknobor aynı zamanda içeriğinde barındırdığı bor mineralleri sayesinde yangına karşı dirençlidir ve yangın yönetmeliklerine uygun bir yalıtımdır.

Yangın Geciktirme Özelliği

Teknobor, bor katkısı sayesinde yanma geciktirici özelliğe sahiptir. Binanınızı yangından korurken acil bir durumda size hayati olabilecek ek süre yaratır. Yangın testi videomuza yangın yalıtımı sayfasından göz atabilirsiniz. Teknobor aynı zamanda yangın ve itfaiye yönetmeliklerine uygundur.

Rutubete ve Zararlılara Karşı Direnç

Teknobor ev için güvenli bor mineralleri ile işlendiğinden yangına (ve zararlılara!) karşı dayanıklıdır. Teknobor selüloz yalıtımı sadece evinizi daha sıcak tutmakla kalmaz aynı zamanda küf ve böcekleri evinizden uzak tutar.

Sağlığınız için En İyisi

Teknobor içeriğinde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde barındırmaz. Antibakteryel yapısı sayesinde alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumlarına izin vermez. Rutubet oluşumlarına karşı dirençlidir.

Yüzey seçmez ve koruma sağlar

Teknobor bor katkılı yalıtım Ahşap, çelik, beton, alçıpan, osb, mdf vb. bütün yüzeylere uygulanabilir. Metal yüzeylerde paslanmayı geciktirir ve damlamayı engeller. Ahşap bazlı yapılarda ise içeriğindeki bor mineralleri sayesinde zararlıları uzak tutar ve nem dengesini kontrol altına alır.

Pratik ve Hızlı Uygulama

Teknobor püskürtme sistemi sayesinde ulaşılması en zor bölgelere bile çok hızlı nüfuz eder. Bu hızlı uygulama sayesinde uygulandığı binalar derhal kullanıma hazır olur. Uygulama araçlarımız bir günde ortalama 750m2 alana uygulama yapabilmektedir.

Uzun Süreli Etki

Isı geçirgenliği direnci olan "R" değeri bilinenin aksine birçok yalıtım türünde sabit değildir. Zaman içerisinde yaşanan çökme ve ek yerlerinden açılmalar sebebiyle yalıtım malzemelerinin "R" değerinde değişim gerçekleşir. Düşük yoğunluklu diğer yalıtım malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma gibi sorunlar Teknobor'un yekpare yapısı ve uygulanma yönteminden dolayı yaşanmaz ve çok uzun yıllar yalıtım performansını korur.

Asbest İçermez

Teknobor yalıtım endüstrisinde sıkça kullanılan ASBEST içermez.

Asbest tek başına akciğer kanseri gelişimi için 5 kat risk oluşturmakta iken, sigaranın tek başına oluşturduğu risk 10 kattır. Sigara ve asbest birlikteliği ise akciğer kanseri gelişimi riskini 50-90 kat artırmaktadır. Bununla birlikte, sigara veya diğer nedenlerle oluşan akciğer kanserlerinden ayırt edilemez.

Doğa Dostu Yalıtım

%85 oranında geri dönüştürülmüş kağıttan oluşan Teknobor üretiminde diğer yalıtım ürünlerine kıyasla 5 kat daha az enerjiye ihtiyaç duyulur. Bu özellikleri onu yalıtım malzemeleri arasında açık ara en doğal yalıtım malzemesi yapmaktadır. Enerji tasarrufu sadece cebinizden değil doğal kaynaklardan da tasarruf anlamını taşımaktadır. Daha yeşil bir dünya için selülozik yalıtım iyi bir başlangıç olabilir.

Bize ulaşın

Yalıtımla ilgili deneyimli temsilcilerimizle görüşüp daha fazla bilgi veya fiyat almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.