fbpx

İmalathane, depo ve besi çiftliklerinde yalıtım, işin projelendirme aşamasından itibaren en çok dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Özellikle metal yapılarda ısı yalıtımı başlı başına önemli bir sorun olup, doğru uygulamalar yapılmadığı takdirde hem yüksek maliyetli enerji giderleri ile karşılaşılır hem de yapı içerisindeki operasyondan beklenen verimin elde edilmesi mümkün olmaz.

Bor ile işlem görmüş atık kağıtlardan elde edilen ve son derece çevreci bir ürün olan Teknobor’un trapez sac üzerine yapılan uygulamalarında ek yeri bulunmaz ve uygulama sonrasında çürüme ve paslanma gibi olumsuz sonuçlar görülmez. Isı kaybı, terleme, damlama gibi istenmeyen durumlar bertaraf edildiğinden son derece sağlıklı ve doğru yalıtılmış bir iç mekân ve karlılığı arttırılmış bir işletme elde edilmiş olur. 

Depo ve İmalathanelerde Borlu Yalıtım

Endüstriyel tesislerde (depo, imalathane v.b) borlu yalıtım, enerji giderlerinin azaltılmasının yanında, iç ortamın ısı, ses, rutubet gibi kriterler yönünden istenen değer aralığında kalmasını sağlar. Bu şekilde üretilen veya depolanan ürünlerin muhafazası en uygun koşullarda sağlanmış olur ve ilave masrafların oluşması önlenir. Ayrıca iç ortamdaki ve buradan dış ortama yayılması muhtemel gürültü gibi istenmeyen faktörler de giderilmiş olur.

Besi Çiftliklerinde Bunaltıcı Sıcak ve Terlemeye Son

Besi çiftliklerinde yalıtım dendiğinde öncelikler sıralamasına yukarıda sayılanların yanı sıra çiftlikte bulunan canlı hayvanların sağlık koşullarının korunması da eklenmektedir. Besi çiftliği yalıtımı kendi başına bir uzmanlık gerektirir. İyi ve doğru planlanıp uygulanmış bir yalıtım ile besi hayvanlarının sağlığı korunur, sıcak havalardaki kilo kayıpları engellenir, yoğuşma, terleme ve paslanma gibi pek çok olumsuzluğun önüne geçilir.

Trapez sac yalıtımı konusunda en avantajlı ürünlerden birisi olan Teknobor yalıtım ürünü sayesinde çiftlik hayvanları üzerindeki stres yükü azalır, üreme fonksiyonlarında pozitif sonuçlar elde edilir ve rutubet gibi olumsuz koşulların giderilmesi ile buna bağlı oluşan hastalıklar azalacağından işletmenin veteriner ve ilaç masraflarında önemli düşüşler görülür.

Hemen arayın!