fbpx

Selüloz bitkilerin temel bir parçasıdır. Minik selüloz elyafları, daha sonra preslenip kağıt olacak kağıt hamurunu oluştururlar.

Kağıt kullanıldıktan sonra, bitki lifi, selüloz yalıtımı adı verilen güçlü ve dayanıklı bir malzeme oluşturmak için birlikte dokunduğunda yeniden hayat bulur ve bu yalıtım sadece evler ve binalar için sürdürülebilir bir seçenek değil, aynı zamanda başka önemli avantajlar da sağlar.

1

Geri dönüştürülmüş malzeme

Selüloz bazlı yalıtım %85'e kadar geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir ve üretimi için diğer yalıtım türlerine göre daha az enerji harcanır. Geri dönüşüm kutunuza koyduğunuz kağıt gibi yerel malzemelerden üretilmesi, düşük enerjili üretim kullanması ve uzun yol taşımacılığı ihtiyacını azaltması selüloz yalıtımını çevreye duyarlı bir seçim yapıyor.

2

Alev geciktirici

Yalıtım olarak kullanılmadan önce selüloz, alev geciktirici hale getirilir. Yalıtım Sınıf 1 yangın derecesine sahiptir çünkü alevlerin yayılmasını önlemede çok etkilidir. Bu etki ihtiyacınız olduğunda siz ve aileniz için çok önemli saniyeler kazandırır. Bu etki aynı zamanda kalıcıdır. Hızlandırılmış yaşlanma testleri, selüloz yalıtımının yıllar boyunca yangına dayanıklılık özelliğini kaybetmeyeceğini göstermektedir.

3

Yoğun

Selüloz yüksek bir yoğunluğa sahiptir. Etkili yalıtım sağlamak için hava akışını en aza indirir. Sonuç olarak, binalar kışın ısınma ve yaz aylarında soğutma için daha az elektriğe ihtiyaç duyacaktır. Evinizde daha az elektrik, gaz kullanmak sadece paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda karbon emisyonlarını azaltmaya yardımcı olur ve bu da ozon tabakasına zarar verebilecek gaz miktarını azaltmaya yardımcı olur. Yani, hepimizin paylaştığı eve yardım ediyor olabilirsiniz.

Güvenli. Akıllı. Sürdürülebilir. Selülozik yalıtım bir evde yapılması gereken en mantıklı yatırımdır.

Hemen arayın!