Bor Katkılı Isı Yalıtımı

Teknobor %85 geri dönüştürülmüş içerikten oluşan ve diğer yalıtım türlerinden daha az enerji gerektiren, en çevre dostu yalıtım malzemelerinden biridir. Bu doğal yapısı sebebiyle ömrü çok uzun olan Teknobor’un ısı, ses ve yangın yalıtım özellikleri zaman içerisinde değişime uğramaz. Düşük yoğunluklu diğer yalıtım malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma v.b sorunlar Teknobor’un yekpare yapısı ve uygulama şeklinden dolayı yaşanmaz.

Her yalıtım en zayıf noktası kadar iyidir. Bu nedenle Teknobor bor katkılı yalıtım en dar boşlukları ve yarıkları dolduracak şekilde uygulanır. Ek yersiz yapısıyla istenmeyen ısı geçişlerine engel olur. Diğer levha yalıtım uygulamalarına oranla yüksek kütle yoğunluğu ve ek yersiz yapısı ile Teknobor gerçek koşullar altında yapılan karşılaştırmalı ölçümlerde, diğer yalıtım yöntemlerine göre çok daha iyi performans göstermektedir.

Yalıtımın işlevini en iyi şekilde yerine getirmesi için duvar, tavan, çatı ve zeminlerde bulunan boşlukların tamamen doldurulması gerekir. Genellikle bu alanlar tesisat, hava kanalı montajı ve kablolama sonrası oluşmaktadır. Bu bölgeleri düzgün şekilde izole etmek zorunludur. Selüloz ve bor bazlı yalıtım, evinizin duvarlarına püskürtülerek uygulandığından dolayı bu tip boşluklara nüfus etmek için son derece uygundur.

Selüloz izolasyonun ham maddesi %100 oranında geri dönüştürülmüş, kıyılmış, öğütülmüş ve mineral katkılarla doyurulmuş gazetedir. Teknobor, haşarat ve küçük organizmalara çekici değildir ve küflenmeye karşı dayanıklıdır. Teknobor bor katkılı selüloz izolasyonuna eklenen mineral yangın geciktiriciler, yangın performansına mükemmel reaksiyon sağlar. Bu eşsiz üretim teknolojisi ile Teknobor, ısı ve ses yalıtımında sadece üstün performansa sahip değil, aynı zamanda uzun süreli etki ve dayanıklılığa da sahiptir.

Uygulama Görselleri

Üç sorun Tek Çözüm

Düşük ısı iletkenliği ile Teknobor yaşam alanlarınızda mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

Teknobor duvar veya tavan içindeki titreşim rezonansını azaltır, sesi emer, sönümler ve susturur.

Teknobor  içeriğindeki bor katkısı sayesinde yangın geciktirme özelliğine sahip bir üründür.

Teknobor Avantajları

YÜKSEK VERİMLİLİK

Düşük ısı iletkenliği ve yoğun ek yersiz yapısı sayesinde Teknobor en verimli ısı yalıtımını sağlar. Kalıp yalıtımlar ile ulaşılması zor boşluklara nüfuz ederek istenmeyen hava akımlarının oluşmasına engel olur.

ISI, SES ve YANGIN YALITIMI BİR ARADA

Teknobor borlu yalıtım, üçlü çözümüyle ısı, ses ve yangın yalıtımına aynı anda cevap veren yalıtım ürünüdür. 

YANGIN GECİKTİRME

Teknobor, bor katkısı sayesinde yanma geciktirici özelliğe sahiptir. Evinizi yangından korurken acil bir durumda size hayati olabilecek ek süre yaratır. Yangın testi videomuza yangın yalıtımı sayfasından göz atabilirsiniz.

HER TÜRLÜ YÜZEYE UYGULANABİLİR

Teknobor çatı ve duvar yalıtımlarında alan seçmez. Ahşap, çelik, beton, alçıpan, osb, mdf vb. bütün yüzeylere uygulanabilir.

HIZLI UYGULAMA

Teknobor püskürtme sistemi sayesinde ulaşılması en zor bölgelere bile çok hızlı nüfus eder. Bu hızlı uygulama sayesinde uygulandığı binalar en kısa zamanda tekrar kullanıma hazır olur.    

UZUN SÜRELİ ETKİ

Isı geçirgenliği direnci olan "R" değeri bilinenin aksine birçok yalıtım türünde sabit değildir. Zaman içerisinde yaşanan çökme ve ek yerlerinden açılmalar sebebiyle yalıtım malzemelerinin "R" değerinde değişme olur. Teknobor'un en önemli özelliklerinden biri etkisinin uzun süre devam etmesidir. Düşük yoğunluklu diğer yalıtım malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma gibi sorunlar Teknobor'un yekpare yapısı ve uygulanma yönteminden dolayı yaşanmaz.

SAĞLIĞINIZ İÇİN EN İYİSİ

Teknobor içeriğinde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde barındırmaz. Antibakteryel yapısı sayesinde alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumlarına izin vermez. Rutubet oluşumlarına karşı dirençlidir.

ASBEST İÇERMEZ

Teknobor yalıtım endüstrisinde sıkça kullanılan ASBEST içermez.

Asbest tek başına akciğer kanseri gelişimi için 5 kat risk oluşturmakta iken, sigaranın tek başına oluşturduğu risk 10 kattır. Sigara ve asbest birlikteliği ise akciğer kanseri gelişimi riskini 50-90 kat artırmaktadır. Bununla birlikte, sigara veya diğer nedenlerle oluşan akciğer kanserlerinden ayırt edilemez.

DOĞA DOSTU YALITIM

%85 oranında geri dönüştürülmüş kağıttan oluşan Teknobor üretiminde diğer yalıtım ürünlerine kıyasla 5 kat daha az enerjiye ihtiyaç duyulur. Bu özellikleri onu yalıtım malzemeleri arasında açık ara en doğal yalıtım malzemesi yapmaktadır. Enerji tasarrufu sadece cebinizden değil doğal kaynaklardan da tasarruf anlamını taşımaktadır. Daha yeşil bir dünya için selülozik yalıtım iyi bir başlangıç olabilir.

MÜKEMMEL SES YALITIM PERFORMANSI

Teknobor, ev içerisinde oluşan sesleri azaltmak için idealdir. Havadaki seslerin evin içinde hareket ettiği boşlukları ve delikleri kapatmak için genişler. Duş alırken veya sifon çekerken gürültü çıkaran iç mekan tesisatının yanı sıra ev sinema sistemleri ya da oyun odalarından yükselecek sesleri susturur. Teknobor bor katkılı yalıtım ayrıca otomobillerden, kamyonlardan ve rüzgardan kaynaklanan hava kaynaklı sesleri azaltır. Özellikle havaalanı ya da tren yolu yakınında yaşıyorsanız, Teknobor yalıtımın yaşam kalitenizi önemli ölçüde artıracağından emin olabilirsiniz. Ses yalıtımı videomuza testimize ses yalıtımı sayfamızdan gözatabilirsiniz.

RUTUBETE KARŞI DİRENÇ

Teknobor ev için güvenli bor mineralleri ile işlendiğinden yangına (ve zararlılara!) karşı dayanıklıdır. Teknobor selüloz yalıtımı sadece evinizi daha sıcak tutmakla kalmaz aynı zamanda küf ve böcekleri evinizden uzak tutar. 

Bu sayfayı ne kadar faydalı buldunuz?

Oy vermek için yıldıza tıklayınız!

Ortalama Oy 4.5 / 5. Oy sayısı: 2

Henüz oy kullanılmadı! Bu yazıyı ilk oylayan kişi olabilirsiniz..

Sayfamızı faydalı bulmanıza sevindik...

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

Bu sayfanın size faydalı olmamasına üzüldük.

Bu sayfayı geliştirmemize yardımcı olun!

Bize sayfayı geliştirebilmemiz için görüşlerinizi yazar mısınız?