fbpx

Çatı yalıtımının ve hava sızdırmazlığının iyileştirilmesi, daha verimli ve konforlu bir ev yaratır.

Evinin enerji verimliliğini artırmak, birçok ev sahibinin gerçekleştirmek isteyeceği bir durumdur. Isıtma ve soğutma harcamalarınızdan tasarruf etmek için çatı (tavan arası) başlanılması gereken en akıllıca yerdir.  Günümüzde birçok tavan arası iyi bir çatı yalıtımından yoksun olduğundan hava sızdırmaktadır. Bu da evin genel verimliliğini önemli ölçüde etkiler.

Borlu Yalıtım ile Evinizde Kendinizi Rahat Hissedin

Borlu yalıtım (izolasyon) evinizdeki sıcaklığı düzenlemeye yardımcı olur. Evinizde yeterli yalıtım olmadığında ısıtılmış veya soğutulmuş havayı bulunduğu yerde tutacak hiçbir şey yoktur. Sonuç olarak yazın çok sıcak kışın ise çok soğuk havaya maruz kaldığınızdan dolayı sürekli olarak kendinizi rahatsız hissedersiniz.

Borlu Yalıtım ile Farklı Odalarda Aynı Isı Derecesi

Evinizin yeterli yalıtıma sahip olmadığının bir başka işareti de, aynı katlarda dahi bulunsa bazen farklı odalarda farklı sıcaklıklar deneyimleyebilirsiniz. Bir odanın her zaman diğer odalardan daha soğuk veya daha sıcak olduğunu hissederseniz bu yalıtım ihtiyacınızın olduğu anlamına gelir. Eğer daha önce yalıtım yaptırdıysanız yalıtımınız yüksek ihtimalle çökmüş veya ek yerlerinden açılmış olabilir. Borlu yalıtım püskürtme ve ek yersiz uygulama sayesinde ek yerlerinden açılma yapmaz, çok uzun yıllar etkisini korur.

Borlu Yalıtım Sayesinde Enerji Tasarrufu

Eğer eviniz yeterince yalıtılmamışsa, kalorifer veya klimanız muhtemelen evinizdeki sıcaklığı düzenlemek için sürekli çalışıyor demektir. Bu da pahalı bir şekilde ısıttığınız veya soğuttuğunuz havanın tavan, pencere ve duvarlardan kaçması için faturalarınıza bir servet ödediğiniz anlamına gelir. Borlu çatı yalıtım ile faturalarınızda %50'ye varan tasarruf edebilirsiniz.

Fareler, Böcekler ve Bakteriler

Klimalandırılmış havayı evin içinde tutmasının yanı sıra yalıtım böceklerin ve farelerin evinize girdiği küçük çatlakları da doldurur. İçeriğinde bor katkısı dolayısıyla borlu yalıtım zararlıları evinizden uzak tutacaktır.

Donmuş Borular ve Buz Sarkıtları

Soğuk kışların olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, yetersiz yalıtım her türlü ev sorununa yol açabilir. Donmuş borular patlayabilir ve su basmasına sebep olabilir. Çatınızda buz sarkıtları oluşabilir ve verdikleri hasarlar sızıntılara neden olabilir. Borlu yalıtım ile eviniz kışın en soğuk günlerinde bile sıcak ve güvende kalır. Yalıtımı eviniz için çok ihtiyaç duyulan bir mont olarak düşünebilirsiniz.

Evinizin Yalıtımı Zayıfsa ne Yapabilirsiniz?

Evinizde borlu yalıtım tercih edebilirsiniz! Teknobor borlu yalıtım tamamen doğal ve ek yersiz yapısıyla hem sağlıklı hemde en güçlü yalıtım malzemelerinden biridir. Uygulama süresi kısa olduğu gibi (birkaç saat) uygulama bitiminden sonra kaşıntı ve koku yapmaz. Evinizi uygulama bitiminden itibaren huzurlu bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hemen arayın!