Ahşap Yapı ve Villa Yalıtımı

Hepimiz sıcak ve rahat bir ev istiyoruz fakat evinizin yalıtımı iyi yapılmamışsa bu neredeyse ulaşılması imkansız bir istektir. Özellikle ahşap yapı ve villalarda bu konuya ekstra dikkat etmek gerekmektedir. Birçoğumuz yaz aylarında sıcak, kış aylarında ise soğuk olduğundan dolayı bazı odalarda vakit geçirmek istemeyiz. Buna yol açan ısı kayıplarının büyük bir bölümü çatı, duvar ve zeminden gerçekleşir. İstediğimiz konforu yakalamak için bu bölgelerin düzgün yalıtılması çok önemlidir.

Günümüzün gürültülü yaşam tarzı da yaşam konforumuzu olumsuz yönde etkiler. Yüksek tavan ve sert parke zemin gibi modern uygulamalar güzel iç mekanlar oluşturmaya yardımcı olmakla birlikte, bir ailenin yaşam kalitesini etkileyen gürültü seviyelerine de olumsuz etki eder. Teknobor bor katkılı selüloz yalıtımı aynı zamanda çok iyi bir ses yalıtım uygulaması sağlar. Teknobor ile evinizin akustik konforunu iyileştirmek stresi azaltıp, genel sağlığınıza ve zindeliğinize katkı sağlar.

Teknobor %85 geri dönüştürülmüş içerikten oluşur. Üretimi diğer yalıtım türlerinden 5 kat daha az enerji gerektiren, en çevre dostu yalıtım malzemesi olan selüloz bazlıdır. Bu doğal yapısı sebebiyle ömrü çok uzun olan Teknobor’un ısı, ses ve yangın yalıtım özellikleri zaman içerisinde değişime uğramaz. Düşük yoğunluklu diğer yalıtım malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma gibi sorunlar Teknobor için geçerli değildir.

Her yalıtım en zayıf noktası kadar iyidir. Bu nedenle Teknobor bor katkılı yalıtım en dar boşlukları ve yarıkları dolduracak şekilde uygulanır. Ek yersiz yapısıyla istenmeyen ısı geçişlerine engel olur. Yüksek kütle yoğunluğu ve ek yersiz yapısı ile Teknobor gerçek koşullar altında yapılan karşılaştırmalı ölçümlerde, diğer yalıtım yöntemlerine göre çok daha iyi performans göstermektedir.

Teknobor, haşarat, küçük organizmalara ve küflenmeye karşı dayanıklıdır. Bor katkılı selüloz izolasyonuna eklenen mineral (bor) yangın geciktiriciler, yangın performansına mükemmel reaksiyon sağlar. Bu eşsiz üretim teknolojisi ile Teknobor, ısı ve ses yalıtımında sadece üstün performansa değil, aynı zamanda uzun süreli etki ve dayanıklılığa da sahiptir.

Teknobor Avantajları

YÜKSEK VERİMLİLİK

Düşük ısı iletkenliği ve yoğun ek yersiz yapısı sayesinde Teknobor en verimli ısı yalıtımını sağlar. Kalıp yalıtımlar ile ulaşılması zor boşluklara nüfuz ederek istenmeyen hava akımlarının oluşmasına engel olur.

ISI, SES ve YANGIN YALITIMI BİR ARADA

Teknobor borlu yalıtım, üçlü çözümüyle ısı, ses ve yangın yalıtımına aynı anda cevap veren yalıtım ürünüdür. 

YANGIN GECİKTİRME

Teknobor, bor katkısı sayesinde yanma geciktirici özelliğe sahiptir. Evinizi yangından korurken acil bir durumda size hayati olabilecek ek süre yaratır. Yangın testi videomuza yangın yalıtımı sayfasından göz atabilirsiniz.

HER TÜRLÜ YÜZEYE UYGULANABİLİR

Teknobor çatı ve duvar yalıtımlarında alan seçmez. Ahşap, çelik, beton, alçıpan, osb, mdf vb. bütün yüzeylere uygulanabilir.

HIZLI UYGULAMA

Teknobor püskürtme sistemi sayesinde ulaşılması en zor bölgelere bile çok hızlı nüfus eder. Bu hızlı uygulama sayesinde uygulandığı binalar en kısa zamanda tekrar kullanıma hazır olur.    

UZUN SÜRELİ ETKİ

Isı geçirgenliği direnci olan "R" değeri bilinenin aksine birçok yalıtım türünde sabit değildir. Zaman içerisinde yaşanan çökme ve ek yerlerinden açılmalar sebebiyle yalıtım malzemelerinin "R" değerinde değişme olur. Teknobor'un en önemli özelliklerinden biri etkisinin uzun süre devam etmesidir. Düşük yoğunluklu diğer yalıtım malzemelerinde zamanla oluşan çökme, daralma, ek yerlerinden açılma gibi sorunlar Teknobor'un yekpare yapısı ve uygulanma yönteminden dolayı yaşanmaz.

SAĞLIĞINIZ İÇİN EN İYİSİ

Teknobor içeriğinde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde barındırmaz. Antibakteryel yapısı sayesinde alerjik reaksiyonlara neden olabilecek küf ve böcek oluşumlarına izin vermez. Rutubet oluşumlarına karşı dirençlidir.

ASBEST İÇERMEZ

Teknobor yalıtım endüstrisinde sıkça kullanılan ASBEST içermez.

Asbest tek başına akciğer kanseri gelişimi için 5 kat risk oluşturmakta iken, sigaranın tek başına oluşturduğu risk 10 kattır. Sigara ve asbest birlikteliği ise akciğer kanseri gelişimi riskini 50-90 kat artırmaktadır. Bununla birlikte, sigara veya diğer nedenlerle oluşan akciğer kanserlerinden ayırt edilemez.

DOĞA DOSTU YALITIM

%85 oranında geri dönüştürülmüş kağıttan oluşan Teknobor üretiminde diğer yalıtım ürünlerine kıyasla 5 kat daha az enerjiye ihtiyaç duyulur. Bu özellikleri onu yalıtım malzemeleri arasında açık ara en doğal yalıtım malzemesi yapmaktadır. Enerji tasarrufu sadece cebinizden değil doğal kaynaklardan da tasarruf anlamını taşımaktadır. Daha yeşil bir dünya için selülozik yalıtım iyi bir başlangıç olabilir.

MÜKEMMEL SES YALITIM PERFORMANSI

Teknobor, ev içerisinde oluşan sesleri azaltmak için idealdir. Havadaki seslerin evin içinde hareket ettiği boşlukları ve delikleri kapatmak için genişler. Duş alırken veya sifon çekerken gürültü çıkaran iç mekan tesisatının yanı sıra ev sinema sistemleri ya da oyun odalarından yükselecek sesleri susturur. Teknobor bor katkılı yalıtım ayrıca otomobillerden, kamyonlardan ve rüzgardan kaynaklanan hava kaynaklı sesleri azaltır. Özellikle havaalanı ya da tren yolu yakınında yaşıyorsanız, Teknobor yalıtımın yaşam kalitenizi önemli ölçüde artıracağından emin olabilirsiniz. Ses yalıtımı videomuza testimize ses yalıtımı sayfamızdan gözatabilirsiniz.

RUTUBETE KARŞI DİRENÇ

Teknobor ev için güvenli bor mineralleri ile işlendiğinden yangına (ve zararlılara!) karşı dayanıklıdır. Teknobor selüloz yalıtımı sadece evinizi daha sıcak tutmakla kalmaz aynı zamanda küf ve böcekleri evinizden uzak tutar. 

Uygulama Videosu

Uygulama Görselleri

Bize ulaşın

Yalıtımla ilgili deneyimli temsilcilerimizle görüşüp daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Üç sorun Tek Çözüm

Düşük ısı iletkenliği ile Teknobor yaşam alanlarınızda mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

Teknobor duvar veya tavan içindeki titreşim rezonansını azaltır, sesi emer, sönümler ve susturur.

Teknobor  içeriğindeki bor katkısı sayesinde yangın geciktirme özelliğine sahip bir üründür.

Bu sayfayı ne kadar faydalı buldunuz?

Oy vermek için yıldıza tıklayınız!

Ortalama Oy 0 / 5. Oy sayısı: 0

Henüz oy kullanılmadı! Bu yazıyı ilk oylayan kişi olabilirsiniz..

Sayfamızı faydalı bulmanıza sevindik...

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!

Bu sayfanın size faydalı olmamasına üzüldük.

Bu sayfayı geliştirmemize yardımcı olun!

Bize sayfayı geliştirebilmemiz için görüşlerinizi yazar mısınız?